ДФС проводить тендерні закупівлі обладнання для оснащення технічними системами та засобами митного контролю пунктів пропуску

Із запровадженням Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України Державна фіскальна служба України здійснює першочергові заходи щодо оснащення технічними системами та засобами митного контролю пунктів пропуску для автомобільного сполучення. Зокрема, заплановано оснащення пунктів пропуску скануючими системами стаціонарного типу для огляду вантажних автотранспортних засобів та контейнерів, стаціонарними ваговими комплексами для вимірювання маси автотранспортних засобів у русі, а також системами відеоконтролю.

Так, 22 серпня 2017 року після отримання чергового траншу на фінансування технічного забезпечення програм розбудови митної інфраструктури ДФС розпочала процедури закупівель вагових комплексів для вимірювання маси транспортних засобів у русі з очікуваною вартістю 3,12 млн. гривень. Ці вагові комплекси планується встановити у пункті пропуску «Ягодин»  — 3 одиниці, у пункті пропуску «Чоп» — 2 та у пункті пропуску «Ужгород»  — 2.

Закупівлі проходять із застосуванням електронної системи «Prozorro» та знаходяться у вільному доступі для перегляду.

Крім того, тривають процедури закупівель 6 скануючих систем стаціонарного типу для огляду вантажних автотранспортних засобів та контейнерів. Їх планується поставити на пункти пропуску Львівської, Закарпатської та Волинської митниць.

Закупівлю 2 таких систем з очікуваною вартістю 169,4 млн. грн. було оголошено 22 червня поточного року. До участі у торгах було подано 6 тендерних пропозицій. Однак після цього тендерні пропозиції 5 учасників було відхилено по кваліфікаційним критеріям та технічним вимогам, а одна  — по технічним вимогам.

Наголошуємо, що це є обов’язком, а не правом замовника, тому «досить поважною причиною» відхилення пропозицій, як наголошують деякі ЗМІ, є виконання норм законодавства про публічні закупівлі, а не недопущення учасників «зі сторони».

Протокол розгляду тендерних пропозицій опубліковано в електронній системі закупівель “Prozorro” та знаходиться у вільному доступі для перегляду та аналізу.

Наразі закупівлю заблоковано електронною системою закупівель в автоматичному режимі у зв’язку з оскарженням (Антимонопольний комітет України) результатів предкваліфікації.

Оскільки порядок та строки розгляду оскарження процедури закупівлі не залежать від рішень замовника та визначаються вимогами діючого законодавства, розгляд скарги органом оскарження призначено на 01.09.2017.

Закупівлю ще 4 скануючих систем стаціонарного типу для огляду вантажних автотранспортних засобів та контейнерів очікуваною вартістю 338,8 млн. грн. було розпочато 4 липня.

Для участі в торгах було подано 8 тендерних пропозицій. З них відповідно до вимог діючого законодавства за результатами проведеної оцінки було відхилено 6 тендерних пропозицій, а 2 – допущені до аукціону.

Протокол розгляду цих тендерних пропозицій також  опубліковано в електронній системі закупівель “Prozorro” та знаходиться у вільному доступі для перегляду.

Однак на сьогодні закупівлю заблоковано електронною системою закупівель в автоматичному режимі у зв’язку з оскарженням результатів предкваліфікації. Розгляд скарги органом оскарження призначено на 14.09.2017.

Нагадуємо, що закупка обладнання проводиться за рахунок перевиконання планових митних зборів. 10% від перевиконання йдуть на розвиток інфраструктури митниць ДФС.

Источник: http://sfs.gov.ua

23 просмотров