Юрій Лавренюк: Реалізація майна державних підприємств має здійснюватися через електронний майданчик Prozorro.Продажі

Сьогодні, 24 липня заступник Міністра інфраструктури Юрій Лавренюк провів нараду за участі керівників профільних державних підприємств та представників Transparency International (Україна) щодо питань реалізації майна державної власності через електронну систему «Prozorro.Продажі».
У ході наради Юрій Лавренюк нагадав, що Міністерство інфраструктури приєдналося до пілотного проекту «Prozorro.Продажі», яку адмініструє міжнародна громадська організація Transparency International (Україна), і вже сьогодні державні підприємства можуть долучитися до цього проекту і відкрито продавати чи здавати в оренду своє майно.
«У нас кожне державне підприємство постійно списує рухоме/нерухоме майно, передає його в оренду. На моє переконання і на переконання Міністра інфраструктури, це все має бути через електронний майданчик, аби не було жодної дискримінації і всі учасники, які хочуть брати участь у цих процесах, мали рівні права», — підкреслив заступник Міністра інфраструктури.
У свою чергу, представник Transparency International (Україна) проінформував, що «Prozorro.Продажі» є пілотним проектом, який стартував у листопаді минулого року і завдяки якому вже вдалося реалізувати активів на 2 млрд гривень.
Юрій Лавренюк також наголосив, що наразі реалізація майна для державних підприємств через «Prozorro.Продажі» здійснюється на добровільних засадах, але з 2018 року проект буде передано у державну власність і майно держструктур можна буде продати чи здавати в оренду винятково через цю систему.
У цьому зв’язку заступник Міністра інфраструктури Юрій Лавренюк закликав керівників державних підприємств не зволікати з приєднанням до проекту й почати використовувати «Prozorro.Продажі» вже сьогодні, аби підвищити ефективність і прозорість своєї роботи та уникнення у подальшому непорозумінь щодо специфіки роботи системи.


Источник: http://mtu.gov.ua

38 просмотров