Апостиль на оригінал документів

Щоб визнати юридичну силу деяких документів, виданих в іншій країні, необхідне обов’язкове проходження легалізації, яка включає проставлення апостилю на оригінал довідки або сертифіката. Зокрема, це можливо для офіційних документів такого типу:

  • Апостиль свідоцтва про народження, смерть;
  • Довідка, що підтверджує зміну прізвища, імені, громадянства;
  • Апостиль на свідоцтво про укладення чи розірвання шлюбу;
  • Довідка про встановлення батьківства (опікунства).

Апостиль довідки у цих випадках виконується без обов’язкової процедури перекладу. До речі, легалізацію документів необхідно проводити лише тоді, коли вони видаються державою, включеною до Гаазької конвенції. В інших випадках апостилювання документів не є обов’язковим або не має юридичної сили.

Чи потрібен апостиль на іноземний документ для його визнання в Україні, наприклад, на свідоцтві про шлюб, видане у Чехії? Якщо реєстрація проводилася з громадянкою іншої країни, знадобиться додатково і переклад. У решті випадків достатньо апостилю на свідоцтві. Слід зауважити, що апостиль на договорі ставиться лише у тому випадку, якщо документ не має комерційного підтексту. Платіжні сертифікати, облігації, акції та ліцензії легалізуються в інший спосіб згідно з прийнятим міжнародним законодавством.

На апостиль ціна залежить від різних факторів. Ви можете отримати більше інформації на сайті спеціалізованої компанії, котра надає послуги Апостиль Львів.

У яких випадках норми вимагають поставити апостиль на документи? 

Наприклад, коли сім’я переїжджає на місце проживання до іншої країни з наступним прийняттям громадянства. Або якщо студент прямує на навчання, перекваліфікацію за кордон. Тоді щоб підтвердити юридичну силу документа про освіту, проводиться процедура легалізації.

Апостиль на оригіналах документів проставляється без обов’язкового нотаріального засвідчення. Лише тоді, коли довідка додатково перекладається іншою мовою, представник нотаріальної контори підтверджує справжність підпису перекладача. У решті випадків апостиль документів проставляється шляхом подання заявки до відповідного міністерства (охорони здоров’я, юстиції, освіти, закордонних справ).

Де поставити апостиль? 

Апостилювання документів у спеціалізованих сервісах виконується далеко не перший рік. Причому репутація бюро є головною гарантією вдалої та вигідної співпраці, тому вам варто обирати компанію саме за цим параметром. Слід зауважити, що такого роду сервіси часто додатково займаються перекладом та нотаріальним посвідченням документів. Тож замовнику досить просто звернутися за допомогою до фахівця, подати необхідний пакет паперів, сплатити заявку та чекати, коли процедуру легалізації буде завершено. Послуга апостиль Україна насправді є досить доступною і отримати її може кожен.

Апостиль на рішення суду

Не завжди позивачу вдається виграти судову справу, звертаючись до державних органів. Подання позову до Європейського суду для багатьох сьогодні є звичайною справою. Але для того, щоб висновок правової інстанції мав юридичну силу і на території нашої країни, необхідно отримати апостиль на рішення суду, тобто пройти процедуру легалізації документа. Дані норми запроваджено згідно з рішенням Гаазької конвенції.

У тих випадках, коли суд проходить в Іспанії, Італії або Чехії, обов’язково необхідний переклад документів для суду з їх подальшим нотаріальним запевненням. Такі послуги, надають спеціалізовані сервіси. Крім легалізації рішення такого роду бюро також займаються нотаріальним завіренням копій документів з перекладом. Таким чином, заявнику не потрібно одночасно звертатися до кількох компаній, щоб рішення міжнародного суду було ухвалено на розгляд українським міністерством закордонних справ.

Апостиль на різного типу документах

Загалом, апостиль варто вважати досить поширеним варіантом того, як можна підтвердити легальний статус тих чи інших документів. Отже варто уважно стежити за цим та намагатись краще розбиратися у тих питаннях, що будуть принципово важливими. Зокрема, вам варто спробувати знайти те бюро, котре ладне буде надати вам послуги у цій категорії.

Спеціалізовані компанії у Львові та інших містах дадуть вам можливість отримати всі цікаві вам документи максимально швидко та за доступними цінами. Проте спершу все ж є сенс обрати серед доступних варіантів саме ті, котрі будуть найкращими з огляду на цікавий вам пакет послуг. В перспективі у вашому повному розпорядженні буде надійна компанія, котрі дозволить вам краще орієнтуватися у відповідному напрямку та створить умови для того, щоб ви могли розраховувати на якісну допомогу спеціалістів. До того ж, наразі у кожного є чималий вибір.