Оренда і продаж земельних наділів в системі Прозорро.Продажі

Орендувати наділ землі відтепер є можливість буде в інтернет-системі ProzorroSale. Тут мова йде про угіддя, що перебувають у державній власності. Але до 1 липня всі аукціони по землі проводить організація Держгеокадастр. Якщо говорити про негативні явища, які спровокувало відсутність ринку землі – зниження цін на с / г ділянки і на їх оренду.

Всі згадані обставини були зручні тим підприємцям, які пристосувалися робити через домовленості і «відкати». Даючи хабарі, вони вели незаконний продаж під маскуванням довгострокової оренди. А мораторій охоплював би тих землевласників, які звикли до діяльності без зростання якості своєї продукції. При цьому його скасування дає сільгоспвиробникам ймовірність фактичного вкладення коштів в ділянки і виправдовується їх в кратному розмірі, бо вони стануть повновагими власниками землі. Виходить, що розгортання земельного ринку разюче змінить вектор становлення сільського господарства в позитивну сторону.

Перспективи системи Прозорро.Продажі

За трохи менше 5 років роботи системи Prozorro.Sale на її майданчиках з офіційним дозволом виконаний 374000 процедур торгів, через які пройшли більше 34 000 чоловік. А дохід від них в різнорівневі бюджети перетнув цифру в 39 млрд. грн.

Ринок землі і торгів – це небачена досі ймовірність купити ділянку агроназначенія по розумною ціною і почати або масштабувати свій бізнес. Для того щоб взяти участь в них потрібно зареєструватися на офіційному майданчику такий як, Українська універсальна біржа і внести плату за поруки і реєстрації.

В даний час фермери зможуть безперешкодно не тільки вступити в спадкування с / г угідь, а й купувати їх на загальнодоступних умовах. Втім доступна площа землі поки обмежується 100 га. Для підприємців вона збільшиться до 10 000 га, але через декілька років.

Пригадуючи продажу, ми маємо на увазі земельні паї. Державна земля поки може бути використана тільки для оренди. Ці завдання будуть здійснюватися в форматі електронних земельних торгів на ProzorroSale

Торги онлайн земельними площами на майданчиках системи Prozorro Sale

Незадовго був прийнятий Закон № 2195, той, що визначає виставлення лотів на земельні аукціони в онлайн режимі, а значить в системі Prozorro Sale. Це відноситься як до реалізації приватних наділів, так і але і прав на оренду державної землі https://www.uub.com.ua/rus/presscenter/novosti-birzhi/auktsyony-po-zemle-skoro-startuyut-v-ukrayne/. Підтримали даний законопроект 272 народних депутата.

Через певні майданчики такі як Українська універсальна біржа давним-давно продаються різного роду муніципальні і державні об’єкти. Так виконуються прагматичність реалізації та її чесність.