Ринок двосторонніх договорів по ЕЕ

Двосторонні енергетичні угоди є одним із важливих напрямків діяльності УЕБ. Як купувати та продавати електроенергію в Україні згідно з двосторонніми угодами, а також важливий зміст, щоб зрозуміти нових учасників ринку, далі відображаються в наших матеріалах.

Двосторонній контрактний ринок — це важливий та непростий процес. У чому його суть? Згідно з правилами, це процес купівлі-продажу енергії між двума сторонами. У більшості випадків вони дуже довгі. Завдяки цьому, виробники енергії зможуть заключати домови з постачальниками для досягнення домовленостей про ціну, час поставки та електроенергію. Усе це буде відбуватися у біржі. Аукціони на ринку двосторонніх угод передбачають, що будь-яку кількість електроенергії можна придбати та продати, крім суми, яку необхідно продати на ринку попереднього дня, та електроенергії, яка обмежена спеціальними тарифами.

Перший аукціон з електроенергії за двосторонньою угодою відбувся майже два року на УЕБ. Це є передумовою запуску нової ринкової моделі з 1 липня. На сьогодняшний день, УЕБ є єдиною біржою, яка користується популярністю серед українців. Завдяки конкурентному вибору біржа отримала це право — за найкращої підготовки, професійних експертів та сучасної технічної підтримки УЄБ було призначено організатором аукціону.

З середини червня 2019 року УЕБ проводить аукціони на двосторонньому контрактному ринку. За цей період було продано понад 70 мільйонів мегават-годин електроенергії. Зараз на фондовій біржі бере участь понад 300 партнерів. Цікаво те, що їх кількість с кожним разом збільшується. Це свідчить про те, що рівень ринкової конкуренції високий. Для того, щоб мати можливість брати участь в електронному аукціоні на ринку двосторонніх угод, учасники повинні пройти процес реєстрації.

Організації, які бажають взяти участь в аукціонах та енергетичних аукціонах, повинні пройти навчання та зрозуміти правила організації та проведення аукціонів.

Експерти Української енергетичної біржі провели ринковий тренінг щодо двосторонніх угод з енергоефективності для всіх зацікавлених сторін. Він безкоштовний і заповнюється на прохання нових учасників. Навчання включає теоретичні та практичні курси за версією програми «Електричний обмін», «Електроенергія». На теоретичному занятті учасники мають можливість спробувати імітовану торгівлю. Для отримання додаткової інформації див. Навчальний центр.

За більшими деталями скористуйтеся сайтом: www.ueex.com.ua/rus/presscenter/news/rynok-dvustoronnih-dogovorov-po-ee-obuchenie-uchastie-v-auktsion/