Торги з лісу на офіційному прозорому майданчику Прозорро.Продажі

Кабмін України підписав новий експериментальний законопроект, пов’язаний з реалізацією українських лісів. В проекті вказано, що з першого числа 2020 року, можна вільно проводити аукціони та продажі лісоматеріалів на електронних біржах.

До їх числа увійшла й українська енергетична біржа. Кожна людина може створити свої власні торги та лоти. Слід відзначити, що обсяг одного лоту повинен буде не менше ніж 150 кубічних метрів, або стартовою вартістю від 200 000 гривень. Наразі Прозорро хоче добавити до своєї системи торги з меншим обсягом необробленої деревини.

Можливості при реалізації лісу через торгову біржу «Українська енергетична біржа»

Звичайні торгові аукціони поступово зникають зі способів реалізації різноманітних товарів. На заміну їм приходять біль сучасні електронні торги. Завдяки таким майданчикам, як sale.ueex.com.ua, власники лісових господарств та підприємств можуть вільно та швидко продати свою дерев’яну сировину. Торгова біржа гарантує своїм клієнтам безпечність та прозорість усіх операцій на сайті. Крім того, усю публічну інформацію можуть побачити й незареєстровані громадяни.

Багато людей, підприємств та Європейська Бізнес Асоціація визнали майданчик «Прозорро.Продажі» найкращим серед усіх його аналогів, адже він виділяється серед них рівнем безпеки та дохідності. Трохи більше ніж 3 роки тому, був проведений перший аукціон на ProZorro.Sale. З того часу держава та комунальні установи змогли отримати дохід загальною сумою 25 мільярдів гривень. Наразі ця цифра поступово збільшується, адже біржа постійно збільшує свої горизонти продажів. Також за цей час було реалізовано щонайменше 35 000 кубічних метрів необробленої деревини лісів з різних лісогосподарств України.

Також за декілька місяців офіційної реалізації деревини з українських лісів, лісозаготівельні підприємства отримали майже 40 мільйонів гривень прибутку. До лідерів з продажу лісу увійшли господарства Малинське, Маневицьке, Кам’янське, Коростенське та Народницьке.

Що потрібно для перемоги в аукціоні лісу на Прозорро?

У першу чергу потрібно пройти реєстрацію на сайті Прозорро.Продажі та стати учасником системи. Далі потрібно створити оголошення-лот, яке з’явиться на сайті sale.ueex.com.ua/news/aukciony-lisu-v-elektronnij-systemi-prozorro-sale, та ще 44 біржах-партнерах Прозорро. В оголошенні має бути вказано: стартова ціна лоту, обсяг лісоматеріалів, їхня якість та різновид, час початку та закінчення проведення торгів, точне місце, в якому знаходяться ці ресурси.

Аби мати великий попит серед бажаючих придбати саме цей лот, потрібно щоб дерева були:

  • Приблизно одного розміру та діаметру;
  • Одної якості;
  • Одного виду чи різновиду. Наприклад, лише хвойні дерева, або дуби;
  • В лоті мають бути вказані правдиві дані про ресурси.

Якщо звернути увагу на ці аспекти, можливо з легкістю та швидко продати сировину надійним покупцям. Якщо виникли труднощі і створенням нового лоту, можна подивитися детальну інструкцію на офіційному YouTube каналі Прозорро.Продажі. Також, якщо виникли інші запитання, стосовно біржі, купівлі чи продажу необробленої деревини, можна зв’язатися з менеджерами майданчика, які зможуть доступно та докладно розв’язати виниклу проблему, подзвонивши на гарячу лінію, написавши лист на електронну пошту чи скориставшись ботом у Телеграмі.