Як в Україні працює ринок арештованого майна

З 2016 році в українському законодавстві відбулися зміни, відповідно до яких майно, що було примусово вилучене у боржників представниками виконавчої служби, повинно продаватися на електронних відкритих аукціонах. В якості арештованого майна можуть виступати будь-які рухомі чи нерухомі активи, у тому числі транспорті засоби, побутова техніка, меблі, нерухомість та інше. Вилучити можуть навіть одяг та взуття, якщо це не перечить діючому законодавстві.

Процедура виставлення арештованого майна на продаж

Спочатку вилучене у боржника майно оцінюють експерти, щоб можна було встановити його приблизну вартість. Організатором торгів таким майном зазвичай є представник виконавчої служби. Ця особа повинна зробити детальний опис активу, на основі чого буде автоматично сформований лот. Для того, щоб збільшити кількість бажаючих прийняти участь в аукціоні, необхідно також прикріпити фотографії цього арештованого майна.

В лоті потрібно указати:

  • тип активу;
  • найменування виставленого на продаж майна;
  • його технічні характеристики;
  • початкову вартість;
  • фото чи відеоматеріали;
  • відділ виконавчої служби, що організувала аукціон;
  • місце, де це майно тимчасово знаходиться (якщо це рухомий актив);
  • інше.

Для того, щоб дізнатися більше корисної інформації щодо реалізації майна, вилученого у боржників, ви можете скористатися посиланням https://megasale.com.ua/auktsion-areshtovanogo-majna-na-majdanchyku-prozoro-prodazhi/.

На створення лоту може піти декілька днів, так як заявка на його розміщення буде розглядатися працівниками електронного торгівельного майданчику. Крім цього, може потребуватися усунення неточностей. Якщо лот буде утверджено, система автоматично назначить час для реєстрації потенційних покупців. Наприклад, якщо початкова вартість лоту складає менше 5 тисяч гривень, то на огляд майна та реєстрацію учасників система може назначити 10 днів. Якщо ж вартість лоту знаходиться в межах від 5 тисяч до 1 мільйону гривень, то термін буде збільшений вдвічі, тобто він складатиме 20 днів. Для найдорожчих лотів система встановить 30 днів для підготовки до аукціону.

Арештоване майно раніше продавалося лише через систему СЕТАМ, але із-за значної кількості скарг відносно роботи цієї системи в 2020 році владою було прийнято рішення дозволити продаж цього майна через іншу систему електронних торгів – Прозорро.Продажі. При цьому система СЕТАМ продовжить виконувати функції організатора торгів, а ось адміністратором буде державне підприємство Прозорро.Продажі.